fb

 

 

Wydarzenia 2016

Czwartkowy poranek - przeddzień Świąt Bożego Narodzenia, był bardzo urokliwy... słoneczko i lekki mróz. Przepiękna aura, która spowiła Grajów i okolice Folwarku Zalesie stworzyła wspaniały klimat dla nadchodzących Świąt.

Już od samego rana cała szkoła w Grajowie, a zwłaszcza dzieci z niecierpliwością oczekiwali na spotkanie wigilijne. Dla nich właśnie rodzice, społeczność szkolna oraz gospodarze Folwarku Zalesie zorganizowali Wigilię, w której uczestniczyło około 170 osób – dzieci ze Szkoły Podstawowej im. s. Emilii Podoskiej w Grajowie, zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice.

Czytaj więcej...

Pieczenie pierniczków przez Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Grajowie, należy przyznać, to już lokalna tradycja. Na zadane pytanie - czy i tym razem tak ma być? Wszystkie Panie zgodnym chórem oświadczyły, że oczywiście.

Czytaj więcej...

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
W Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
By wszystko się nam rozplątało,
Węzły, konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy
Porozkręcały jak supełki,
Własne ambicje i urazy
Zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
Oby w nas paskudne jędze,
Pozamieniały się w owieczki,
A w oczach mądre łzy stanęły
Jak na choince barwnej świeczki.
                                   Ks. Jan Twardowski
W internetowym wydaniu gazety Dziennik Polski ukazał się artykuł dotyczący uruchomienia projektu mającego na celu zmniejszenie ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza w związku z procesem spalania paliw stałych na terenie Naszej Gminy. Więcej informacji dostępnych jest w artykule umieszczonym poniżej:

Czytaj więcej...

Od najbliższej niedzieli tj. 11 grudnia zmianie ulegnie rozkład kursowania autobusów linii D1 i R1. Znany jest także rozkład jazdy w dni świąteczne w grudniu: Wigilię, Święta i Sylwestra.

Czytaj więcej...

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine