fb

 

 

Wydarzenia 2016

Czwartkowy poranek - przeddzień Świąt Bożego Narodzenia, był bardzo urokliwy... słoneczko i lekki mróz. Przepiękna aura, która spowiła Grajów i okolice Folwarku Zalesie stworzyła wspaniały klimat dla nadchodzących Świąt.

Już od samego rana cała szkoła w Grajowie, a zwłaszcza dzieci z niecierpliwością oczekiwali na spotkanie wigilijne. Dla nich właśnie rodzice, społeczność szkolna oraz gospodarze Folwarku Zalesie zorganizowali Wigilię, w której uczestniczyło około 170 osób – dzieci ze Szkoły Podstawowej im. s. Emilii Podoskiej w Grajowie, zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice.

Czytaj więcej...

Pieczenie pierniczków przez Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Grajowie, należy przyznać, to już lokalna tradycja. Na zadane pytanie - czy i tym razem tak ma być? Wszystkie Panie zgodnym chórem oświadczyły, że oczywiście.

Czytaj więcej...

Znany jest już szczegółowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w nadchodzącym roku. Podobnie jak w mijającym roku obowiązywać będzie reguła odbioru odpadów gromadzonych selektywnie w pierwszy wtorek miesiąca, a odpadów zmieszanych, co drugi wtorek począwszy od 3 stycznia. Ze wglądu na wypadające święta będą dwa wyjątki od tych zasad: w maju odpady gromadzone selektywnie wywożone będą w drugi wtorek maja (tj. 09.05), natomiast odpady zmieszane odbierane będą w dniu 19 sierpnia (zamiast 15.08).

Szczegółowy harmonogram dostępny jest TUTAJ.

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
W Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
By wszystko się nam rozplątało,
Węzły, konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy
Porozkręcały jak supełki,
Własne ambicje i urazy
Zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
Oby w nas paskudne jędze,
Pozamieniały się w owieczki,
A w oczach mądre łzy stanęły
Jak na choince barwnej świeczki.
                                   Ks. Jan Twardowski
W internetowym wydaniu gazety Dziennik Polski ukazał się artykuł dotyczący uruchomienia projektu mającego na celu zmniejszenie ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza w związku z procesem spalania paliw stałych na terenie Naszej Gminy. Więcej informacji dostępnych jest w artykule umieszczonym poniżej:

Czytaj więcej...

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine