fb

 

 

Aktywnie

Zapraszamy WSZYSTKICH do udziału w zajęciach fitness poprawiających ogólną sprawność fizyczną oraz kondycję psychiczną i ruchową. Ćwiczenia prowadzone są dwa razy w tygodniu – we wtorki („aerobowo”) oraz w czwartki („na spokojnie”) i są nie tylko okazją do spotkania, ale przede wszystkim - modelują sylwetkę, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i pozwalają odprężyć się psychicznie.

Czytaj więcej...

Rozpoczęły się już zajęcia jogi w budynku OSP. Sesje odbywają się w każdy czwartek o godzinie 19-ej. Zajęcia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek i doświadczenie. Prosimy o zabranie ze sobą mat, karimat lub koców oraz swobodnych strojów.

Czytaj więcej...

W ramach programu "WF z Klasą" w naszej szkole prowadzony jest blog sportowy, za którego funkcjonowanie dba nauczyciel wychowania fizycznego Pan Adam Szostak.  Program "WF z Klasą" wspiera nauczycieli wychowania fizycznego i inspiruje ich do prowadzenia bardziej atrakcyjnych i innowacyjnych lekcji. Zajęcia – tak obowiązkowe, jak i dodatkowe – mogą być bardziej zróżnicowane i bliższe oczekiwaniom młodych ludzi. Należy wierzyć, że to najlepsza droga do zwiększenia aktywność dzieci i młodzieży oraz podniesienia prestiżu WF-u i frekwencji na lekcjach. Program promuje zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie, aktywizację uczniów mniej sprawnych, równe traktowanie chłopców i dziewcząt oraz zaangażowanie społeczności lokalnej w sportowe życie szkoły. Wpływa także na kształtowanie charakteru i poczucia własnej wartości uczniów.

Czytaj więcej...

Historia gry w piłkę nożną na terenie Grajowa sięga lat 60-tych XX wieku. W połowie latach 80-tych, powołano do życia Ludowy Zespół Sportowy Grajów, który jednak nigdy nie wystartował w rozgrywkach. Na moment udziału drużyny z Grajowa w rywalizacji ligowej należało poczekać aż do jesieni 2000 roku, gdy trampkarze założonego rok wcześniej Młodzieżowego Klubu Sportowego Grajpek zainaugurowali rozgrywki. Drużyna nie mając jeszcze własnego boiska, korzystała gościnnie z obiektu TS Wieliczanka Wieliczka. W związku z ciągle rosnącym zainteresowaniem młodzieży piłką nożną zrodził się pomysł budowy spełniającego wszystkie wymagania boiska sportowego na terenie Grajowa.

Czytaj więcej...

Grajów, jak i sąsiednie miejscowości, może również pochwalić się placem zabaw dla dzieci. Lokalizacja obiektu koło remizy OSP i zagospodarowanie terenu wokół, zachęca nie tylko mieszkańców Grajowa do przyprowadzenia tutaj swoich pociech. Miło jest obserwować jak dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu bawiąc się z rówieśnikami w bezpiecznym dla nich miejscu.

Czytaj więcej...

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine