fb

 

 

Wydarzenia 2021

Zgodnie z obowiązującą uchwałą antysmogową Sejmiku Województwa Małopolskiego do 31 grudnia 2022 roku mają być zlikwidowane wszystkie kotły/piece pozaklasowe na terenie całego Województwa, a więc także w Gminie Wieliczka. Czasu zostało już niewiele i aby go dobrze wykorzystać samorząd naszej Gminy, na czele z Burmistrzem, podjął działania mające na celu pomóc Mieszkańcom w wymianie pozaklasowych źródeł ogrzewania na ogrzewanie czyste ekologicznie.

Czytaj więcej...

Zakończyło się liczenie i weryfikacja głosów w głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Na zadania o charakterze lokalnym zaplanowano środki w łącznej kwocie 500 000,00 zł, natomiast na zadania o charakterze ogólnogminnym przeznaczono środki w łącznej kwocie 1 000 000,00 zł. Przypominamy, iż głosowanie na wybrane projekty trwało od 15 marca do 16 kwietnia 2021 roku. Miło nam poinformować, że do dalszej realizacji zakwalifikowały się zadnia dotyczące naszej miejscowości – zarówno zgłoszone projekty o charakterze lokalnym jak i ogólnogminnym.

Czytaj więcej...

Z racji pandemii koronawirusa tegoroczne Święta Wielkanocne i celebracja Triduum Paschalnego podobnie jak w poprzednim roku także będą wyjątkowe. Zmianie ulegnie forma uczestnictwa w tych wydarzeniach – udział wiernych będzie ograniczony.

Poniżej na prośbę ks. Kazimierza Kubika publikujemy harmonogram liturgiczny na okres Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych obowiązujący w Parafii pw. N.M.P. Królowej Polski w Raciborsku:

Czytaj więcej...

W pierwszy ciepły wiosenny weekend około 30 mieszkańców Kopalin, Zamarzanki, Żakowej i centrum Grajowa zebrało kilkadziesiąt worków śmieci i dużą ilość większych odpadów. Dzięki tej akcji, zainicjowanej przez mieszkańców jednego z przysiółków, Grajów jest czystszy, a spacery po nim na pewno będą teraz przyjemniejsze.

Czytaj więcej...

Od dzisiaj do 16 kwietnia można głosować na wybrane zadania w ramach Wielickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.
Na zadania o charakterze lokalnym zaplanowano środki w łącznej kwocie 500 000,00 zł, natomiast na zadania o charakterze ogólnogminnym zaplanowano środki w łącznej kwocie 1 000 000,00 zł. 

Czytaj więcej...

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine