fb

 

 

Szkoła Podstawowa im. Sł. Bożej s. Emilii Podoskiej w Grajowie tak jak 244 inne szkoły przystąpiła w bieżącym roku szkolnym do VI edycji małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”. W ramach projektu zorganizowany zostanie konkurs plastyczny „Z odblaskami bezpieczniej” i ogólnoszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Ponadto planowane jest wyposażenie jak największej liczy uczniów w kamizelki i elementy odblaskowe.


Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Program daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Konkurs organizowany jest przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski.

źródło:
www.sp-grajow.malopolska.pl
własne

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine