fb

 

 

Instytucje

Szkoła podstawowa

Pierwsza szkoła w Grajowie powołana została do życia na mocy decyzji Krajowej Rady Szkolnej we Lwowie i Okręgowej Rady Szkolnej w Wieliczce. W dniu 20 września 1903 roku naukę w stopniu I mieszanym rozpoczęło 48 uczniów z roczników 1893-1897. Do stopnia II zapisano 52 dzieci starszych roczników.

Czytaj więcej...

Kościół NMP Królowej Polski w Raciborsku

Wieś Grajów należy obecnie, w przeważającej większości, do Parafii NMP Królowej Polski w Raciborsku, a w mniejszej części (Zalesie, część Zakowej) do Parafii Dziekanowice.

Czytaj więcej...

Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna w Grajowie powstała w 1966 roku, jej założycielami byli mieszkańcy: Józef Dębowski, Tadeusz Dębowski, Józef Gołda, Henryk Wandas, Franciszek Hartabus oraz jego syn, również Franciszek Hartabus, Stanisław Michalik, Józef Miękina, Bronisław Trojanowski, Henryk Wandas, Jan Windak, a na czele grupy stanął sołtys Józef Kmiecik. Jednostka liczyła wtedy 16 druhów.

Czytaj więcej...

Młodzieżowy Klub Futsalu Solne Miasto Wieliczka

W piłkę nożną na małych boiskach w Grajowie, grano już latach 60-tych XX wieku. Przekazy mieszkańców mówią o pierwszych grach, na wyznaczonych placach w różnych rejonach wsi.

Czytaj więcej...

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine