fb

 

 

Wydarzenia 2017

W ostatnim czasie dzięki pomocy druhów z OSP do miejmy nadzieję wszystkich mieszkańców naszego Sołectwa trafiła niezwykła niespodzianka. Materiały, przy których opracowaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich instytucji działających w Grajowie powstały w ramach projektu "Q-lturalny Grajów 2017 – wspólne działanie" stworzonego i współfinansowanego z Wielickiego Budżetu Obywatelskiego.

Czytaj więcej...

Znany jest już szczegółowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w nadchodzącym roku. Podobnie jak w mijającym roku obowiązywać będzie reguła odbioru odpadów gromadzonych selektywnie w pierwszy wtorek miesiąca, a odpadów zmieszanych w co drugi wtorek począwszy od 2 stycznia. Ze wglądu na wypadające święta będzie jeden wyjątek od tych zasad: w maju odpady gromadzone selektywnie wywożone będą w drugi wtorek maja (tj. 08.05).

Szczegółowy harmonogram dostępny jest TUTAJ.

Pierwsze opady śniegu już za nami i co z tym się wiąże także pierwsze problemy na drogach. Warto, więc wiedzieć, jakie firmy odpowiadają za ich utrzymanie w okresie zimy.

Czytaj więcej...

46 zadań zostanie zrealizowanych w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W tegorocznej edycji głosować można było na 160 propozycji zgłoszonych w 6 subregionach, w tym także na zadanie dotyczące naszego regionu, którego inicjatorami było środowisko Szkoły Podstawowej im. Emilii Podoskiej w Grajowie – KOM12 "Szachy – kaganek rozumu".

Czytaj więcej...

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości w całym kraju świętowana była na wiele sposobów. Począwszy od bardzo uroczystych pochodów, nabożeństw, parad wojskowych, koncertów czy składania kwiatów po bardziej kameralne inicjatywy - mające również na celu uczczenie Narodowego Święta Niepodległości – takie jak pikniki, biegi, wysyłanie pocztówek czy też zawody sportowe.

Czytaj więcej...

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine