fb

 

 

Czwartkowy poranek - przeddzień Świąt Bożego Narodzenia, był bardzo urokliwy... słoneczko i lekki mróz. Przepiękna aura, która spowiła Grajów i okolice Folwarku Zalesie stworzyła wspaniały klimat dla nadchodzących Świąt.

Już od samego rana cała szkoła w Grajowie, a zwłaszcza dzieci z niecierpliwością oczekiwali na spotkanie wigilijne. Dla nich właśnie rodzice, społeczność szkolna oraz gospodarze Folwarku Zalesie zorganizowali Wigilię, w której uczestniczyło około 170 osób – dzieci ze Szkoły Podstawowej im. s. Emilii Podoskiej w Grajowie, zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich przybyłych przez Dyrektora Szkoły Pana Lucjana Rówińskiego oraz Panią Agnieszkę Mika. Następnie odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów z klas od I do VI. Ta część artystyczna, autorstwa Pani Beata Chorobik, nagrodzona została gromkimi brawami. Młodzi artyści, co należy podkreślić bardzo starannie przygotowali się do swoich ról. W sposób szczególny należy docenić występ dziewczynek z kl. II – Julii Grzybek, Zuzi Spisak, Oli Michalik. W dalszej części mogliśmy posłuchać, a także przyłączyć się do wspólnego śpiewania kolęd w wykonaniu dzieci z kl. 0A i 0B, I, II, III. Występy naszych dzieci zawsze wywołują wśród zgromadzonych wspaniałe emocje, niejednemu z nas kreci się łezka w oku. Tak było i tym razem, wszyscy goście byli pod dużym wrażeniem prezentacji scenicznej młodych aktorów.

Po przekazaniu życzeń świątecznych przez Dyrektora Szkoły i Burmistrza Rafała Ślęczkę oraz podziękowaniach od Rady Rodziców, wszystkich zgromadzonych zaproszono do wigilijnego stołu. Nie zabrakło też wśród przybyłych gości Św. Mikołaja, który rozdawał dzieciom pachnące piernikami prezenty.

Dzieciom, nauczycielom, Panu Dyrektorowi, Pani Beacie Chorobik bardzo dziękujemy za zorganizowanie części artystycznej i wspaniałe przygotowanie dzieci do występu.

Zaproszonym gościom, Panu Burmistrzowi dziękujemy za przybycie i spędzenie z nami wspólnie tego świątecznego czasu.

Rodzicom pragniemy podziękować za zaangażowanie i pomoc przy organizacji tego świątecznego przedpołudnia. Św. Mikołajowi dziękujemy za przybycie i obdarowanie naszej gawiedzi.

Szczególne podziękowania natomiast pragniemy złożyć na ręce Państwa Nelly i Aleksandra Michalskich, Pana Władysława Łazarskiego - właścicieli Folwarku Zalesie za serdeczne przyjęcie i gościnność. Bardzo dziękujemy.

AM
fot. FOTO Rogalska

Obszerna galeria z koncertu dostępna jest na fanpage Miasta i Gminy Wieliczka (kliknij TUTAJ), do odwiedzenia, której serdecznie zapraszamy.

 

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine