fb

 

 

Wydarzenia 2017

Do przywitania Nowego Roku pozostały już tylko godziny. Wróćmy jeszcze jednak na chwilę do tego co działo się w mijającym już 2017 roku w naszym Sołectwie. Co cieszy - w wielu wydarzeniach swój udział miały wszystkie instytucje działające w naszej miejscowości, a większość z nich zaangażowana została z inicjatywy środowiska szkolnego Szkoły Podstawowej im. S. Emilii Podoskiej w Grajowie z Dyrekcją na czele. Mijający rok był bogaty w wydarzenia z wielu płaszczyzn: kulturowej, inwestycyjnej, sportowej, naukowej. O tym wszystkim w poniższym kalendarium.

Czytaj więcej...

Tradycja wizyty duszpasterskiej, zwanej popularnie "kolędą" sięga czasów średniowiecznych. Jest to swoista forma bezpośredniego kontaktu duszpasterza z wiernymi, do którego kapłan przez przyjęcie urzędu posługiwania duszpasterskiego, jest zobowiązany na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego celem wzajemnego poznania się. Za czas odwiedzin duszpasterskich w Kościele katolickim przyjęty jest okres po świętach Bożego Narodzenia, zazwyczaj trwający do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

Czytaj więcej...

Podobnie jak w roku ubiegłym, w czwartkowy poranek 21-go grudnia aura nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia towarzyszyła Nam w drodze na Folwark Zalesie.... przyprószona świeżym śniegiem okolica stworzyła niepowtarzalną magię dla nadchodzących Świąt...

Czytaj więcej...

W ostatnim czasie dzięki pomocy druhów z OSP do miejmy nadzieję wszystkich mieszkańców naszego Sołectwa trafiła niezwykła niespodzianka. Materiały, przy których opracowaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich instytucji działających w Grajowie powstały w ramach projektu "Q-lturalny Grajów 2017 – wspólne działanie" stworzonego i współfinansowanego z Wielickiego Budżetu Obywatelskiego.

Czytaj więcej...

Znany jest już szczegółowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w nadchodzącym roku. Podobnie jak w mijającym roku obowiązywać będzie reguła odbioru odpadów gromadzonych selektywnie w pierwszy wtorek miesiąca, a odpadów zmieszanych w co drugi wtorek począwszy od 2 stycznia. Ze wglądu na wypadające święta będzie jeden wyjątek od tych zasad: w maju odpady gromadzone selektywnie wywożone będą w drugi wtorek maja (tj. 08.05).

Szczegółowy harmonogram dostępny jest TUTAJ.

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine