fb

 

 

Wydarzenia 2018

Tradycja wizyty duszpasterskiej, zwanej popularnie "kolędą" sięga czasów średniowiecznych. Jest to swoista forma bezpośredniego kontaktu duszpasterza z wiernymi, do którego kapłan przez przyjęcie urzędu posługiwania duszpasterskiego, jest zobowiązany na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego celem wzajemnego poznania się. Za czas odwiedzin duszpasterskich w Kościele katolickim przyjęty jest okres po świętach Bożego Narodzenia, zazwyczaj trwający do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

Czytaj więcej...

Znany jest już szczegółowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w nadchodzącym roku. Podobnie jak w mijającym roku obowiązywać będzie reguła odbioru odpadów gromadzonych selektywnie w pierwszy wtorek miesiąca, a odpadów zmieszanych w co drugi wtorek począwszy od 8 stycznia. Ze wglądu na wypadające święta będzie jeden wyjątek od tych zasad: w styczniu odpady gromadzone selektywnie wywożone będą w drugi wtorek miesiąca (tj. 08.01).

Szczegółowy harmonogram dostępny jest TUTAJ.

Znamy wyniki III edycji BO Małopolska

39 zadań zostanie zrealizowanych w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W tegorocznej edycji głosować można było na 150 propozycji zgłoszonych w 6 subregionach, w tym także na zadanie dotyczące naszego regionu, które dotyczyło zakupu urządzeń defibrylatorów AED (urządzenie stosowane podczas pierwszej pomocy) do kościołów i budynków użyteczności publicznej w Gminie Wieliczka oraz w Gminie Biskupice - etap II.

Czytaj więcej...

Pierwsze opady śniegu jeszcze przed nami i co z tym się wiąże także pierwsze problemy na drogach. Warto, więc wiedzieć, jakie firmy odpowiadają za ich utrzymanie w okresie zimy.

Czytaj więcej...

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe, podczas których Polacy wybiorą wójtów gmin, burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych gmin (miast), powiatów i sejmików województw. Oto kilka najważniejszych informacji odnośnie tego jak oddać głos w wyborach:

Czytaj więcej...

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine