fb

 

 

Wyniki, jakie w ostatnim czasie osiągnęli nasi skoczkowie spowodowały, że ponowie przed ekranami telewizorów zasiadłymiliony kibiców. Nowa odsłona "małyszomanii" udzieliła się także mieszkańcowi Grajowa lub okolic, który przed nadchodzącymi w najbliższy weekend konkursami postanowił utworzyć "strefę kibica wraz z bufetem" w niezwykłych warunkach.

Po tym humorystycznym wstępie, należy przejść już w sposób odpowiedni do powagi sytuacji, którą zastać można spacerując przez las w kierunku Przysiółka Zalesie. O ile położenie w terenie Wielkiej Krokwi na stoku góry jest naturalne, o tyle składowisko foteli, telewizorów i butelek w lesie już zdecydowanie NIE. W czasach, gdy dostarczenie odpadów wielkobarytowych do Punktów Selektywnego Zbierania, firm zajmujących się zbieraniem, czy też przekazywania w formie wystawki nie stanowi wielkiego problemu, to porzucanie ich w lesie nakazuje zastanowić się, czym kierowały się osoby to robiące? Bo na pewno nie kwestiami finansowymi, gdyż przekazanie odpadów nie wiąże się z żadnymi kosztami.

W związku z takim procederem należy zastanowić się czy za niedługo dzieci szkolne wracające z pieszych wypraw do lasu zamiast rozmawiać na temat rosnących roślin, drzew czy zaobserwowanych zwierząt będą toczyć polemiki o tym, jakiego typu śmieci jeszcze brakuje...

Lasy stanowią "zielone płuca" naszej planety. Dbając o nie troszczymy się także o swoje zdrowie. Bliskości tak dużych trenów leśnych może nam pozazdrościć wiele miejscowości, dlatego pilnujmy, aby nadal był to nasz atut.

 

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine