fb

 

 

W dniu wczorajszym w Domu Strażaka w Grajowie odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki OSP za 2023 rok. W spotkaniu oprócz druhów uczestniczyli zaproszeni goście: Inspektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMiG Wieliczka Urszula Żak, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko - gminnego Związku OSP RP Władysław Kucharski, Komendant Miejsko Gminny Związku OSP RP w Wieliczce Sebastian Szostak oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce st. kap. Robert Ulman.


Po części formalnej związanej z wyborem przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz komisji uchwał i wniosków przedstawiono sprawozdania z działalności, finansowe i komisji rewizyjnej za miniony rok. Przez ten czas remiza zarówno w wewnątrz jak i na zewnątrz zyskała odmienione oblicze.
Remiza zarówno w wewnątrz jak i na zewnątrz zyskała odmienione oblicze dzięki przeprowadzonym pracom. W nowy sprzęt doposażona została kuchnia. Poprzez dofinansowanie z budżetu gminnego udało przeprowadzić się remont dachu i systemu kominowego oraz wymianę systemu rynnowego. Utwardzono teren i ułożono kostkę brukową na parkingu po północnej stronie remizy, oraz zagospodarowano teren przy ogrodzeniu zaniedbany podczas budowy chodnika przy drodze głównej.
Druhowie oprócz udziału w akcjach typowo pożarniczych, chętnie włączali się w różnego typu przedsięwzięcia nie tylko na terenie sołectwa, ale także gminy (do najważniejszych należały Święto Chleba, Dzień Otwarty OSP Grajów, Sprzątanie Grajowa, Mikołaj dla Domu Dziecka). Bardzo aktywnie udzielała się także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy naszej jednostce.
Przedstawiony plan działania na kolejne miesiące obecnego roku kalendarzowego obejmuje kolejny etap podniesienia sprawności i gotowości bojowej poprzez czynny udział w różnego rodzaju szkoleniach oraz ćwiczeniach. Planowany jest kolejny etap modernizacji budynku remizy i terenu wokół niej. Wśród priorytetowych celów wyznaczonych do realizacji jest dalszy rozwój i powiększenie liczby członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Strażacy nadal planują organizować lub współorganizować wiele nie tylko cyklicznych imprez na terenie naszego sołectwa. Tradycyjnie w końcowych dniach roku strażacy odwiedzą mieszkańców z kalendarzami oraz kolędą za oknami zbierającymi w ten sposób środki na kolejne niezbędne inwestycje.

Na zakończenie zebrania zaproszeni goście podziękowali strażakom nie tylko za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ale przede wszystkim za ich odpowiedzialną i jakże ważną pracę na rzecz mieszkańców naszego sołectwa oraz gminy.

Fotogaleria z zebrania dostępna jest TUTAJ.

 

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine