fb

 

 

W tym roku odbyła się XVII edycja konkursu "Najpiękniejsza pisanka z soli" organizowanego przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Regulamin konkursowy pozwala na użycie dowolnych technik zdobienia i materiałów, a to gwarantuje, że zawsze pojawiają się zaskakujące pomysły dekorowania jaj z soli. Konkurs nawiązuje do tradycji, ale nie ogranicza ani technik ani materiałów użytych do zdobienia. I choć sól jest niezwykle trudna i kapryśna w zdobieniach, to efekt zawsze jest niesamowity.

W tegorocznej edycji wzięły udział dzieci i młodzieży ze szkół i domów kultury Krakowa, Gdowa, Niepołomic oraz Wieliczki i okolic. Konkurs został przeprowadzony w 4 kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoła podstawowa, klasy IV-VI szkoła podstawowa, gimnazja i szkoły średnie. W kategorii klasy IV-VI zwyciężyła uczennica naszej szkoły Marta Zielińska z kl.VI, która ozdobiła jajko z soli kurczakami i zajączkami wykonanymi ze skorupek jaj przepiórczych. Pisanka prezentowała się wyjątkowo pięknie i subtelnie. W konkursie brały jeszcze udział: Amelia Hankus z kl. IV, Natalia Pajor z kl. V. Wykonane przez nie pisanki były równie piękne i oryginalne. Uczennice swoimi sugestiami zainspirowała do konkursu Grażyna Paszt, ucząca w szkole plastyki.

Wystawa pisanek zgłoszonych do konkursu można oglądać do końca miesiąca w Zamku Żupnym w Wieliczce. Klikając TUTAJ można zobaczyć fotogalerię nagrodzonych pisanek, natomiast klikając TUTAJ można zobaczyć fotogalerię z przebiegu konkursu.

Gratulujemy pomysłowości, wytrwałości w realizacji prac oraz osiągniętych wyników.

źródło:
Szkoła Podstawowa im. s. Emilii Podoskiej w Grajowie
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

 

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine