fb

 

 

W dniu 7 listopada 2015 r. w Grajowie, na terenach leśnych Przysiółka Kopaliny odbyły się gminne ćwiczenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w których uczestniczyło ponad 120 druhów. Główny scenariusz ćwiczeń przewidywał pożar na polu namiotowym a także poszukiwania osób, które prawdopodobnie oddaliły się od miejsca zdarzenia.


Jednostki uczestniczące w akcji zostały podzielone na dwie grupy: gaśniczą i poszukiwawczą. Zadaniem pierwszej grupy było rozwinięcie linii gaśniczych i podawanie prądów gaśniczych, natomiast drugiej odnalezienie zaginionej grupy. Po intensywnych poszukiwaniach odnaleziono cztery osoby - w tym dwie wymagające udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy (urazy kończyny dolnej i górnej). Po zebraniu informacji od osób poszkodowanych przeprowadzono kolejny element ćwiczeń, którym było odnalezienie jeszcze jednej osoby, która również wymagała udzielenie pomocy medycznej (złamana noga i uraz głowy).
Po wykonaniu wszystkich elementów ćwiczeń strażacy udali się na teren remizy OSP Grajów na podsumowanie akcji oraz poczęstunek.

Celem przeprowadzonych ćwiczeń ratowniczo – gaśniczych było skontrolowanie stanu i przetestowanie posiadanego sprzętu pod kątem jego możliwości i zastosowania. Akcja zweryfikowała także system łączności, informacji i koordynacji pomiędzy jednostkami OSP.

Szczegóły przeprowadzonych w/w działań a także bogata galeria dostępna jest na fanpage jednostki OSP (kliknij TUTAJ), do odwiedzenia, której serdecznie zapraszamy.źródło:
OSP Grajów
własne

 

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine