fb

 

 

Z początkiem listopada rozpoczęły się prace remontowe drogi nr 560990K. Prace obejmą odcinek o długości ponad 1300 metrów. Przebiegać będą od skrzyżowania z drogą nr 560994K (prowadzącą w kierunku Przysiółka Zamarzanka) i wykonywane będą w kierunku Przysiółka Zalesie. Już w pierwszej połowie roku na modernizowanym odcinku wykonano prace  polegające na poprowadzeniu wzdłuż drogi systemu rurociągu do Folwarku Zalesie, które były kluczowe dla dalszych działań.

Projekt przewiduje naprawę istniejącej nawierzchni, przygotowanie podbudowy i położenie asfaltu na całym odcinku drogi szutrowej biegnącej przez las. Przeprowadzona zostanie regulacja krawędzi jezdni, do uzyskania stałej szerokości na całej długości. Wykonane zostaną remonty istniejących poboczy i przepustów drogowych.

Inwestycja, realizowana  przez Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe z Dębicy, pozwoli połączyć dwie nitki dróg: pierwszej  biegnącej od strony Grajowa i  drugiej od strony Rudnika. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym miesiącu. W okresie przebudowy, w związku z tymczasową zmianą organizacji ruchu, przewidywane są utrudnienia dla korzystających z przejazdu na w/w odcinku. Koszt inwestycji wynosi 340 000 zł i zostanie pokryty z budżetu gminy.

Jak wiemy, inwestycja ta była przedmiotem starań  Sołectwa Grajów od wielu lat  i wszyscy mieszkańcy Grajowa (nie tylko Przysiółka Zalesie) są bardzo zadowoleni z jej realizacji, za co oczywiście Burmistrzowi Miasta i Gminy Wieliczka Panu Arturowi Koziołowi serdecznie dziękujemy.  źródło:
Biuletyn Informacji Publicznej - Gminny Zarząd Dróg w Wieliczce
własne

 

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine