fb

 

 

Gminny Zarząd Dróg w Wieliczce w mijającym tygodniu ogłosił przetarg na przebudowę drogi gminnej nr 560907K – Grajów odcinek I, polegającą na: wykonaniu chodnika na długości 140 m, zjazdów do posesji oraz zjazdu do drogi bocznej, kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem do istniejącego rowu i częściowej przebudowy istniejącej jezdni. Prace obejmować mają rejon koło szkoły i prowadzone będą w kierunku Remizy OSP.


Termin składania ofert na wykonanie przebudowy mija 13 listopada. Pierwsze prace powinny rozpocząć się w ostatnich dniach listopada i zakończyć z końcem bieżącego roku. Dalsza część przebudowy będzie kontynuowana w przyszłym roku, a całość sfinansowana zostanie ze środków budżetowych Gminy Wieliczka. Zakres projektu obejmuje odcinek od Przymiarek do Zakowej. Miejmy nadzieję, że będzie on sukcesywnie realizowany.

Propozycja budowy chodnika pojawiła się przy zgłaszaniu zadań do Budżetu Obywatelskiego w 2014 roku. W przeprowadzonym głosowaniu projekt znalazł się  na wysokim piątym miejscu, zaraz za zakwalifikowanymi zadaniami do realizacji. Do ostatniego projektu, który uzyskał  rekomendację zabrakło niecałe 200 punktów. Uzyskany wynik 2 539 pkt., nie przeszedł jednak bez echa - władze gminne doceniły inicjatywę społeczności grajowskiej i włączyły projekt do zadań do realizacji  w ramach budżetu na 2015 rok.

źródło:
własne
www.wieliczka.eu

 

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine