fb

 

 

Pragnąc podziękować za wspaniałą i doniosłą uroczystość, jaka miała miejsce 1 września 2015 roku zwracam się w sposób szczególny do:

Ks. Kanonika Kazimierza Kubika Proboszcza Parafii NMP Królowej Polski w Raciborsku za pomoc w wydaniu w 2010 roku publikacji z okazji 680 rocznicy lokacji Grajowa na prawie polskim i w 165 rocznicę urodzin Sługi Bożej Siostry Emilii Podoskiej, urodzonej w Grajowie Norbertanki, kandydatki do grona błogosławionych. Pomoc i wielkie zaangażowanie, jaką okazał Ks. Kazimierz Kubik przy redagowaniu książki o Grajowie kilka lat temu była nieoceniona. Publikacja ta stała się ogniwem, które dziś połączyło historię miejsca, w którym żyjemy z jego teraźniejszością. Uwieńczeniem tej pracy, wykonanej przed pięciu laty jest to wspaniałe święto, które mogliśmy obchodzić wspólnie z całą społecznością Sołectwa Grajów oraz zaproszonymi gośćmi.

Pragnę złożyć również serdecznie podziękowanie Jego Ekscelencji Ks. Biskupowi Damianowi Muskusowi za uroczystą mszę świętą, której przewodniczył i błogosławieństwo, jakie nam udzielił. Jestem głęboko wdzięczna za poświęcenie gmachu szkoły po rozbudowie, połączone z nadaniem Szkole Podstawowej w Grajowie patronatu Siostry Emilii Podoskiej w 170 rocznicę jej urodzin.

Serdecznie podziękowanie pragnę również skierować do Pana Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła za tą wspaniałą inwestycję, która stała się piękną wizytówką Grajowa i pozwoli na dobry rozwój naszych dzieci. Dziękuję za zorganizowanie tej podniosłej uroczystości połączonej z gminnym otwarciem roku szkolnego 2015/2016.

Podziękowanie kieruję także do grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Grajowie oraz do całej społeczności szkolnej za przygotowanie występu artystycznego dzieci. Przybliżenie postaci Siostry Emilii Podoskiej mieszkańcom Grajowa i szerokiemu gronu osób przybyłych na tą uroczystość to kolejny krok w kierunku kultywowania pamięci o darze świętości S. Emilii.

Składam podziękowanie wszystkim rodzicom, mieszkańcom Grajowa i okolicznych miejscowości za pomoc w zorganizowaniu uroczystości oraz za wspólne z nami świętowanie tej podniosłej dla nas chwili.

Sołtys Anna Cygan

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine