fb

 

 

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Poniżej na prośbę ks. Kazimierza Kubika publikujemy harmonogram liturgiczny obowiązujący w Parafii pw. N.M.P. Królowej Polski w Raciborsku:

"Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski obchodzona jest w tym roku 2 maja - w sobotę, ponieważ 3 maja przypada IV Niedziela Wielkanocna, która wyklucza obchody innych świąt (zgodnie z zasadami podanymi w "Tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych" Mszału Rzymskiego uroczystość maryjna powinna być obchodzona następnego dnia, czyli w poniedziałek, 4 maja. Jednakże na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Stolicy Apostolskiej pozwoliła, aby Uroczystość NMP Królowej Polski w 2020 roku była obchodzona w sobotę, 2 maja). Zatem 2 maja będziemy obchodzić u nas odpust parafialny. Msze święte jak w każdą niedzielę: 7.30, 10.30, 17.00 i dodatkowo Msza św. o godz. 18.00 na rozpoczęcie całonocnego czuwania. Suma o godz. 10.30 bez procesji i uroczystości zewnętrznych. W samym kościele może uczestniczyć do 35 osób. Pozostali ewentualnie w salkach pod kościołem lub na zewnątrz kościoła z zachowaniem należnego dystansu."

Ks. Kazimierz Kubik
proboszcz

 Od kilku dni informacje z życia Kościoła i wiernych w Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Raciborsku można śledzić także za pomocą konta na profilu społecznościowym Facebook.
Profil na Facebooku można śledzić – TUTAJ

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine