fb

 

 

Znamy wyniki III edycji BO Małopolska

39 zadań zostanie zrealizowanych w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W tegorocznej edycji głosować można było na 150 propozycji zgłoszonych w 6 subregionach, w tym także na zadanie dotyczące naszego regionu, które dotyczyło zakupu urządzeń defibrylatorów AED (urządzenie stosowane podczas pierwszej pomocy) do kościołów i budynków użyteczności publicznej w Gminie Wieliczka oraz w Gminie Biskupice - etap II.
Tegoroczne głosowanie po raz kolejny cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – w trzeciej edycji BO Małopolska oddano ponad 166,3 tys. głosów. Zadanie „Defibrylatory AED dla Powiatu Wielickiego - etap II” ostatecznie z 446 oddanymi głosami uplasowało się na 9 pozycji wśród inicjatyw zgłoszonych w Subregionie Kakowskiego Obszaru Metropolitarnego obejmującego powiaty: krakowski (bez miasta Kraków), proszowicki, miechowski, wielicki.

W ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego do rozdania było 8 mln zł, po 1 mln 330 tys. zł dla każdego subregionu (Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego, Małopolski Zachodniej, Sądeckiego, Tarnowskiego, Podhalańskiego, Miasta Krakowa). W Krakowskim Obszarze Metropolitarnym na 24 zadań oddano w sumie 21 181 głosów.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Pełna lista z wynikami głosowania dostępna jest TUTAJ

źródło: BO Małopolska

 

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine