fb

 

 

Poniżej na prośbę ks. Kazimierza Kubika publikujemy pisma zawierające informacje dotyczące wizyty duszpasterskiej - kolędy w Parafii pw. NMP Królowej Polski w Raciborsku:


Drodzy Parafianie
Z uwagi na utrzymujący się nadal wysoki poziom infekcji wirusem Delta oraz widmo nowej, piątej fali związanej z wariantem Omikron, nie będzie także w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy.
Aby jednak móc przekazać Rodzinom i wszystkim Parafianom błogosławieństwo kolędowe na Nowy Rok, będę – podobnie jak w roku ubiegłym serdecznie zapraszał mieszkańców poszczególnych rejonów i przysiółków na Msze święte do kościoła.
Msze święte będą odprawiane od 3 stycznia do 15 stycznia 2022 r., o godz. 17.30 i ofiarowane będą w intencji mieszkańców danego rejonu.
Na Mszę św. można przynieść wodę w naczyniu, która zostanie poświęcona, lub zabrać z kościoła gotowy pojemniczek z wodą święconą. Wręczany będzie również obrazek kolędowy z modlitwą kapłańskiego błogosławieństwa. Obecny na Mszy św. przedstawiciel Rodziny będzie mógł następnie przekazać swoim bliskim błogosławieństwo i pokropić Dom oraz jego Mieszkańców wodą święconą.
Harmonogram Mszy świętych dla poszczególnych rejonów jest umieszczony na naszej stronie parafialnej na Facebook’u, oraz na stronach Sołectwa Raciborsko i Sołectwa Grajów a także w gablotce w kościele. Gdyby termin Mszy św. dla poszczególnych Parafian z danego rejonu okazał się niedogodny, będzie można uczestniczyć w innym terminie, z innym rejonem. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda się przeprowadzić kolędę w jej tradycyjnej formie.

Ks. Kazimierz Kubik
proboszcz

  

Poniżej przedstawiamy harmonogram Mszy świętych dla poszczególnych rejonów Parafii pw. N.M.P. Królowej Polski w Raciborsku.

03.01.2022 – poniedziałek
Zakowa - całość

04.01.2022 – wtorek
Grajów Wieś - strona lewa

05.01.2022 – środa
Grajów Wieś - strona prawa

07.01.2022 – piątek
Kamieniec, Zamarzanka, Kopaliny

08.01.2022 – sobota
Przymiarki - całość - strona lewa i prawa (Mietniów, Chorągwica, Na Dworskiem, Panorama,osiedle Bella Vista i wszystkie domy wokół krzyżówki Raciborsko - Dobranowice x Grajów - Chorągwica)

10.01.2022 – poniedziałek
Mostki, Podlipowa, osiedle Pod Jaworami

11.01.2022 – wtorek
Koźmice Małe - część I i II

12.01.2022 – środa
Lipowa, Sieprawówka

13.01.2022 – czwartek
Rola, Jankówka

14.01.2022 – piątek
Nowe Pole - cześć I i II

15.01.2022 – sobota
Podedwór - całość, od koscioła do szkoły

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine