fb

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania darów "Pomoc dla Ukrainy" współorganizowaną z Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w Grajowie. Część darów jeszcze przed zakończeniem zbiórki znalazła swoich odbiorców. Spora ilość zebranych w pierwszym dniu produktów w zorganizowanym transporcie pojechała bezpośrednio do potrzebujących na terenie Ukrainy.

Pakiet najbardziej potrzebnych rzeczy przekazany został także rodzinie (matka z pięciorgiem dzieci), która znalazła schronienie w Wieliczce, a opieką otoczyły ją trzy grajowskie rodziny. Natomiast w dniu dzisiejszym pozostałe dary zostały podzielone na dwie części według przesłanych list zapotrzebowania i dostarczone do dwóch punktów zbiorczych. Pierwsza część trafiła do ośrodka w Grabiu, gdzie zamieszali ukraińscy uchodźcy, którzy w ramach rządowej relokacji przyjechali z Rzeszowa, druga zaś stanowić będzie składową pomocy, którą Gmina Wieliczka przekaże dla mieszkańców Lwowa.

Na ten moment już wiadomo, że wsparcie dla ludzkości cywilnej Ukrainy – zarówno szukającej schronienia na terenie Polski jak i pozostałej na terenach objętych wojną – będzie wymagało długofalowego działania, dlatego na bieżąco będziemy informowali o podejmowanych działaniach i organizowanych akcjach.

 

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine