fb

 

 

W wyniku zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę ludność cywilna - zarówno ta szukająca schronienia na terenie Polski jak i ta pozostała na terenie trwania konfliktu - wymaga pomocy i wsparcia. Na terenie gminy i powiatu trwają zbiórki najbardziej potrzebnych rzeczy. Z inicjatywy działających na terenie naszego Sołectwa instytucji w dniach 28.02-03.03.2022 w godzinach 17:00-20:00 w remizie OSP prowadzona będzie zbiórka. A zebrane dary zostaną odpowiednio rozdysponowane do głównych punktów zbiorczych.

W tej chwili najpotrzebniejsze rzeczy to:
- środki ochrony osobistej (hełmy, kamizelki kuloodporne, siatki maskujące),
- leki, antybiotyki, bandaże, 
- generatory prądu, śpiwory, karimaty, łóżka polowe, latarki, baterie,
- środki do odkażania wody i apteczki, Indywidualne Zestawy Medyczne (gaza opatrunkowa, 1m2, gaziki 10x10, opaski podtrzymujące, opaski elastyczne lub bandaże elastyczne), opatrunki indywidualne, plastry z opatrunkiem, chusty trójkątne, opaska uciskowa na kończyny, folia stretch wąska lub folia śniadaniowa - do opatrywania oparzeń, unieruchomienia złamań, mocny i szeroki plaster w rolce, opatrunki żelowe na oparzenia, folie termoizolacyjne NRC, maseczka do sztucznego oddychania, rękawice ochronne, latarka czołowa, środek antyseptyczny na rany np prontosan, octenisept, maść z antyseptyczna navrsny, opatrunek Ashermana).

W ramach zbiórki potrzebne są:
- koce termiczne, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace,
- ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca,
- środki pielęgnacyjne i higienyczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów,
- podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych,
- ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych, głębokie naczynia, łyżki widelce noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe,
- baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Żywność: produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne.

Prosimy o rzeczy w dobrym stanie - całe, niezniszczone, czyste.

 

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine