fb

 

 

W dniu 16 grudnia jednostka OSP w Grajowie powiększyła się o nowego druha – 3-letniego Wojtusia. Chłopczyk, który dużą część swojego dotychczasowego życia spędził w szpitalnych salach miał marzenie – chciał zostać strażakiem. Z inicjatywy Sołtysa Macieja Cygana w porozumieniu z Panią Justyną - wolontariuszką Fundacji Mam Marzenie druhowie postanowili przyczynić się do tego, aby urealniło się marzenie Wojtusia. Decyzja o podjęciu się tego zadania zapadła natychmiast. A po akceptacji zgłoszenia przez Panią Justynę, jedyną niewiadomą pozostawał termin spotkania.

Po informacji, że Marzyciel bez zagrożenia dla jego zdrowia może odwiedzić strażaków ruszyły przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia.W dniu w którym wypadł termin spotkania już kilka minut po dziesiątej Wojtuś wraz z rodzicami i starszym bratem Krzysiem pojawił się na placu przed remizą. Chłopczyk na przywitanie otrzymał swój strój strażacki, a strażacy od niego i brata otrzymali piękne rysunki wozów strażackich. Następnie Marzyciel przeszedł egzamin strażacki – rozwinął węża, a następnie razem z bratem (w końcu strażak nigdy sam nie idzie do akcji) udowodnili, że obsługa hydronetki nie stanowi dla nich problemu. Potwierdzeniem zdanego egzaminu był okolicznościowy dyplom honorowego strażaka naszej jednostki.

Będąc już pełnoprawnym strażakiem Wojtuś zapoznał się z wyposażeniem naszych wozów strażackich oraz zwiedził pomieszczenia remizy ważne dla funkcjonowania strażaka – garaże oraz muzeum. Kolejnym akcentem spotkania był udział chłopca w akcji gaśniczej zorganizowanej na terenie jednostki. Akcja pod jego dowództwem zakończyła się pełnym sukcesem i pożar został szybko ugaszony.
Po tych wszystkich wydarzeniach goście udali się do jednej z sal remizy – oczywiście odpowiednio udekorowanej. Na chłopców pod choinką czekały prezenty przygotowane przez strażaków, Sołtysa, Fundację Mam Marzenie, Szkołę Podstawową im. s. Emilii Podoskiej oraz anonimowych darczyńców. Wojtuś otrzymał także okolicznościowy i bardzo smaczny tort.

Od samego początku Wojtuś, pomimo dotychczasowych zmagań o zdrowie okazał się bardzo pogodnym i miłym chłopcem, bardzo ciekawym świata. Radość, która gościła na jego twarzy podczas realizacji jego marzenia była najpiękniejszą rzeczą, którą mogli otrzymać druhowie. Podziękowania należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby udało się wydarzenie zrealizować. Słowa podziękowania strażacy przekazali także Pani Justynie i Fundacji Mam Marzenie, że zaufali i pozwoli im zrealizować marzenie chłopca. A teraz to, co najważniejsze – druhowie Wojtusiowi życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia, tak, aby podczas kolejnego spotkania z strażakami miał już wszystkie trudności za sobą.źródło:
OSP Grajów

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine