fb

 

 

Podobnie jak to miało miejsce podczas wiosennej akcji sprzątania Grajowa, także w tej jesiennej uczestniczyło wielu mieszkańców.

W sobotę 16 października, przez blisko 4 godziny w każdej części naszej miejscowości można było spotkań ekipy zbierające śmieci i większe odpady. Końcowy efekt ich pracy to ponad 40 worków z śmieciami, które strażacy z naszego OSP zwieźli na parking przy remizie, skąd mają być odebrane przez odpowiednie miejskie służby.

Wspólnym miejscem dla początku i końca akcji sprzątania był teren OSP. To tutaj wydawane były worki oraz rękawiczki do sprzątania, a na zakończenie na wszystkich uczestników czekał gorący poczęstunek. Finalnym elementem sobotniego wydarzenia było ognisko, które przygotowali strażacy i podczas którego można było podsumować efekty sprzątania Grajowa.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim tym, którzy poświecili swój czas na to, aby poprzez udział w akcji sprzątania spowodować, że spacerowanie po naszej miejscowości będzie odbywało się z lepszymi wrażeniami. Pozytywnym akcentem był także udział dużej liczby dzieci i młodzieży, która już teraz chce mieć wpływ na to jak będzie wyglądało otoczenie w którym dorastają.

Duża liczba śmieci, którą zebrano - a od poprzedniej akcji minęło tylko 6 miesięcy - świadczy, że nie wszyscy mieszkańcy szanują wspólną przestrzeń i czyjąś prace. Należy mieć nadzieję, że poprzez akcje edukacyjne to postępowanie będzie zmieniać się ku lepszemu.

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine