fb

 

 

Panująca przez minione kilkanaście miesięcy pandemia koronawirusowa a także obowiązujące wraz z nią obostrzenia spowodowały, że na tradycyjnie organizowane w naszym Sołectwie Święto Chleba trzeba było czekać dwa lata. Tegoroczne święto plonów współorganizowane przez Radę Sołecką i Ochotniczą Straż Pożarną odbyło się w dniu 7 sierpnia.


Pierwszym elementem uroczystości była Msza Święta dziękczynna, podczas której ksiądz proboszcz Kazimierz Kubik wygłosił okolicznościowe kazanie a na jej zakończenie poświecił chleb oraz wieniec dostarczone przez mieszkańców Grajowa.

Dalsza część święta miała miejsce na placu przy budynku OSP. Najpierw swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowały najmłodsze grupy Zespołu Pieśni i Tańca „Pogórze Wielickie”. Kolejnym akcentem części artystycznej były występy dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Grajowie.

Na zakończenie części oficjalnej krótkie przemówienia wygłosili Sołtys Maciej Cygan oraz Prezes OSP Jacek Gołda. Po przemowach rozpoczęła się zabawa z dj, podczas której najwytrwalsi biesiadowali do późnych godzin wieczornych. Podczas imprezy przybyli goście mogli skosztować przygotowanych na tą okoliczność lokalnych przysmaków.

Jeszcze przed startem części oficjalnej na terenach zielonych wokół remizy dostępne były atrakcje dla dzieci i młodzieży – dmuchane zjeżdżalnie, zapoznanie z nowym wozem strażacki wraz z jego wyposażeniem, przejażdżka quadami na specjalnie przygotowanym torze.

Dziękujemy mieszkańcom Grajowa i okolicznych Sołectw za udział w tym szczególnym dla naszej społeczności wydarzeniu. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie tego wyjątkowego święta.

 

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine