fb

 

 

Zgodnie z obowiązującą uchwałą antysmogową Sejmiku Województwa Małopolskiego do 31 grudnia 2022 roku mają być zlikwidowane wszystkie kotły/piece pozaklasowe na terenie całego Województwa, a więc także w Gminie Wieliczka. Czasu zostało już niewiele i aby go dobrze wykorzystać samorząd naszej Gminy, na czele z Burmistrzem, podjął działania mające na celu pomóc Mieszkańcom w wymianie pozaklasowych źródeł ogrzewania na ogrzewanie czyste ekologicznie.

 

Od 1 lipca 2020 roku działa w gminie Wieliczka zespół EKO TEAM zatrudniający pięciu Ekodoradców, którzy od 1 października prowadzą punkt obsługi programu Czyste Powietrze. Ekodoradcy pomagają mieszkańcom naszej gminy w kompletnym przygotowaniu wniosków o dofinansowanie inwestycji oraz w ich rozliczeniu. Dzięki tym działaniom już ponad 150 właścicieli może przeprowadzić termomodernizację budynku, wymianę źródła ciepła lub założyć instalację fotowoltaiczną w ramach programu Czyste Powietrze.

Aktualnie Ekodoradcy gminy Wieliczka we współpracy z sołtysami, prowadzą konsultacje w miejscu Państwa zamieszkania – w poszczególnych sołectwach. Docierają z informacjami na temat możliwości i warunków dofinansowania i pomagają przygotować niezbędne dokumenty i wnioski o dofinansowanie inwestycji.

Spotkanie w sołectwie Grajów odbędą się w dniu 6 lipca w godzinach 15:00-18:00.

 

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine