fb

 

 

W pierwszy ciepły wiosenny weekend około 30 mieszkańców Kopalin, Zamarzanki, Żakowej i centrum Grajowa zebrało kilkadziesiąt worków śmieci i dużą ilość większych odpadów. Dzięki tej akcji, zainicjowanej przez mieszkańców jednego z przysiółków, Grajów jest czystszy, a spacery po nim na pewno będą teraz przyjemniejsze.

Już kilka dni temu pracownicy odpowiedzialni za oczyszczanie gminnych terenów pozbierali przy głównych drogach większe odpady.

A w sobotę, 27 marca, duża liczba mieszkańców Kopalin, Zamarzanki i Żakowej zgłosiła rano swoją gotowość do akcji. Zadania i tereny zostały podzielone i przez dwie następne godziny można było spotkać po dwóch stronach różnych dróg Grajowa „lokalne ekipy sprzątające”. Nie zabrakło ich również w lesie między Kopalinami i Zalesiem.

W centrum wsi kilka osób z sołtysem - panem Maciejem Cyganem również zebrało mnóstwo śmieci.

Podziękowanie dla osób, które włączyły się do akcji! Efekty to nie tylko pozostawione w trzech różnych częściach Grajowa stosy worków i większych odpadów, które czekają na odbiór przez odpowiednie służby, ale przede wszystkim to lepszy nastrój spacerowiczów po pięknym Grajowie. Liczymy na to, że z roku na rok śmieci i odpadów będzie coraz mniej, bo też będziemy wszyscy mądrzejsi i bardziej dbali o naszą wspólną przestrzeń.

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine