fb

 

 

W najbliższą niedziele, tj. 13 października odbędą się wybory parlamentarne. W Grajowie lokal wyborczy ulokowany będzie budynku Szkoły Podstawowej im. s. E. Podoskiej i będzie otwarty w godzinach 7.00 - 21.00. Udając się do lokalu należy pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem. Od komisji wyborczej otrzymamy dwie karty do głosowania: do Sejmu z nazwiskami kandydatów na szarym tle, do Senatu – z nazwiskami kandydatów na żółtym tle.


W wyborach do Sejmu na karcie znajdować się będą listy kandydatów do Sejmu poszczególnych komitetów. Wybieramy tylko jedną listę i tylko jednego kandydata z tej listy. Aby nasz głos był ważny, w kratce z lewej strony jego nazwiska należy postawić znak "X". Jeśli nie oddamy głosu na żadnego z kandydatów, lub gdy postawimy więcej znaków "X" głos będzie nieważny. Na żółtej karcie będą nazwiska kandydatów na senatorów oraz nazwa lub skrót komitetu wyborczego, który wystawił kandydata. I znów oczywiście wybieramy tylko jednego kandydata stawiając znak "X" w kratce obok jego nazwiska.

Sołectwo Grajów tak jak cały powiat wielicki będzie wybierała posłów w okręgu wyborczym nr 15 do którego należą także powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski oraz miasto na prawach powiatu - Tarnów. Natomiast senatora będziemy wybierać w okręgu wyborczym nr 34, do którego należą powiaty: bocheński, brzeski, proszowicki, wielicki. Do 9 mandatów w wyborach do Sejmu aspiruje 89 kandydatów z 5 komitetów (pełna lista kandydatów), natomiast o 1 mandat senatorski walczy 4 kandydatów z 4 komitetów (pełna lista kandydatów).

 

źródło:
Państwowa Komisja Wyborcza
własne

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine