fb

 

 

Od początku 2015 roku, raz w miesiącu, odbywają się w Grajowie warsztaty polsko-francuskie dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Podczas zajęć dzieci poznają kulturę francuską, uczą się słówek, ich wymowy, bawią się wyrazami, układają puzzle, kolorują, tańczą w rytm francuskich piosenek, przygotowują dania francuskie.

Zajęcia prowadzą Dominique Ponthus – rodowita Francuzka oraz Kinga Krasoń-Pilch. Obie są mieszkankami Grajowa od dwóch lat. Głównym celem warsztatów jest zainteresowanie młodych mieszkańców Grajowa i okolicznych miejscowości kulturą francuską, zwyczajami, ale również zorganizowanie im sobotniego wolnego popołudnia.

Grupa nieformalna IPeeF Inicjatywy Polsko-Francuskie, stworzona przez D. Ponthus, K. Krasoń-Pilch i Andrzeja Nodzyńskiego, która organizuje zajęcia, już dwukrotnie (w 2015 i w 2016 roku) zdobyła na nie dofinansowanie z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego.

Warsztaty są bezpłatne. Odbywają się w grajowskiej strażnicy. Chętnych do udziału zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

JSN Yoyo template designed by JoomlaShine